Vishay/Vitramon VJ0603D220GXPAJ
VJ0603D220GXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220GXPAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220GXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D220GXPAJ
QUANTITY
VJ0603D220GXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220GXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220GXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220GXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220GXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220GXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220GXPAJ
RES SMD 237K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CABLE D-SUB-HFP37H/AE37G/HFP37H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC 3.3V PLL CLK-DRVR 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER LO-PRO 2MM 14PS VERT datasheet.pdf
PLUG TERM BLOCK 6POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf