Vishay/Vitramon VJ0603D220KLCAJ
VJ0603D220KLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220KLCAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220KLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D220KLCAJ
QUANTITY
VJ0603D220KLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220KLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220KLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220KLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220KLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220KLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220KLCAJ
TERM BLK CONNECT(PE)W/CAP GRNYEL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 12A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 117 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
HEAVY DUTY POWER CORD BLUE 6' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf