Vishay/Vitramon VJ0603D220KLXAC
VJ0603D220KLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220KLXAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220KLXAC.pdf
Availability of VJ0603D220KLXAC
QUANTITY
VJ0603D220KLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220KLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220KLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220KLXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220KLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220KLXAC Details Description
Related parts for VJ0603D220KLXAC
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 2GHZ VCO 64LFCSP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR datasheet.pdf
ROLL, HOOK & LOOP, 1" X 25-YD, B datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf