Vishay/Vitramon VJ0603D220KLXAC
VJ0603D220KLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220KLXAC
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220KLXAC.pdf
Availability of VJ0603D220KLXAC
QUANTITY
VJ0603D220KLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220KLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220KLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220KLXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220KLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220KLXAC Details Description
Related parts for VJ0603D220KLXAC
IC CLOCK GEN W/PLL 64-LFCSP datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 60MA 55 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
OSC VCTCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf