Vishay/Vitramon VJ0603D220KLXAJ
VJ0603D220KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220KLXAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220KLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D220KLXAJ
QUANTITY
VJ0603D220KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220KLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220KLXAJ
MOSFET N-CH 200V 9A TO-220 datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC AD LGY 4X2"X 6' datasheet.pdf
MIRROR INSP STAINLESS 26MM #6 datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 40POS VERT T/H datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 26POS 5A datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS T 35A 300V datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 10% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR VACUUM PNP 12-24VDC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC BUFFER 2OUTPUT 1.5V 24MLF datasheet.pdf