Vishay/Vitramon VJ0603D220KXXAP
VJ0603D220KXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220KXXAP
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220KXXAP.pdf
Availability of VJ0603D220KXXAP
QUANTITY
VJ0603D220KXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220KXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220KXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220KXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220KXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220KXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D220KXXAP
CAP CER 0.015UF 10V SL 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
ELECTRONIC MODULE PCB 12.5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 85-250V PANEL datasheet.pdf
PMI CAP BLUE 15/32 MOUNT HOLE datasheet.pdf
RES SMD 4K OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf