Vishay/Vitramon VJ0603D240FXAAJ
VJ0603D240FXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D240FXAAJ
Brief Description
CAP CER 24PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D240FXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D240FXAAJ
QUANTITY
VJ0603D240FXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D240FXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D240FXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D240FXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D240FXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D240FXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D240FXAAJ
IDC CABLE - MCG10K/MC10F/MCG10K datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 26POS METAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X2 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf