Vishay/Vitramon VJ0603D240JXAAJ
VJ0603D240JXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D240JXAAJ
Brief Description
CAP CER 24PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D240JXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D240JXAAJ
QUANTITY
VJ0603D240JXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D240JXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D240JXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D240JXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D240JXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D240JXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D240JXAAJ
LED BAYONET T3-1/4 130VAC BLUE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 44MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 1411 datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARD READER USB 2.0 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.887 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 10"X7" BLK/YLL datasheet.pdf
DSUB 37 F CRIMP TOOL G50 NM SS datasheet.pdf
FUSE-D3 63A T GL/GG 500VAC E33 datasheet.pdf