Vishay/Vitramon VJ0603D240KLCAJ
VJ0603D240KLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D240KLCAJ
Brief Description
CAP CER 24PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D240KLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D240KLCAJ
QUANTITY
VJ0603D240KLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D240KLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D240KLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D240KLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D240KLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D240KLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D240KLCAJ
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf