Vishay/Vitramon VJ0603D240KLPAJ
VJ0603D240KLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D240KLPAJ
Brief Description
CAP CER 24PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D240KLPAJ.pdf
Availability of VJ0603D240KLPAJ
QUANTITY
VJ0603D240KLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D240KLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D240KLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D240KLPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D240KLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D240KLPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D240KLPAJ
RES SMD 80.6OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.9MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SMV datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4-LSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CORD PWR MALE-OPEN END 18AWG 3M datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
QFN-20 TO DIP-24 SMT ADAPTER datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 2.5MM datasheet.pdf