Vishay/Vitramon VJ0603D240MXAAP
VJ0603D240MXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D240MXAAP
Brief Description
CAP CER 24PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D240MXAAP.pdf
Availability of VJ0603D240MXAAP
QUANTITY
VJ0603D240MXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D240MXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D240MXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D240MXAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D240MXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D240MXAAP Details Description
Related parts for VJ0603D240MXAAP
SENSOR 1MBAR D 4V DUAL datasheet.pdf
STR ACT DAHT COAXICON RG 59, 62 datasheet.pdf
MARKER TIE WRAP STD YEL 14.6" datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 110MHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC 12BIT 200KHZ BIPOL ADC 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf