Vishay/Vitramon VJ0603D240MXCAP
VJ0603D240MXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D240MXCAP
Brief Description
CAP CER 24PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D240MXCAP.pdf
Availability of VJ0603D240MXCAP
QUANTITY
VJ0603D240MXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D240MXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D240MXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D240MXCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D240MXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D240MXCAP Details Description
Related parts for VJ0603D240MXCAP
AC/DC CNVRTR 5.1V +/-12V 12V 75W datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOEIAJ datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SO datasheet.pdf
CONN U-MNL PLUG 9POS 94V-2 BLK datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 650MA 680 MOHM datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 30POS datasheet.pdf