Vishay/Vitramon VJ0603D241FLXAT
VJ0603D241FLXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D241FLXAT
Brief Description
CAP CER 240PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D241FLXAT.pdf
Availability of VJ0603D241FLXAT
QUANTITY
VJ0603D241FLXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D241FLXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D241FLXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance240pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D241FLXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D241FLXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D241FLXAT Details Description
Related parts for VJ0603D241FLXAT
RES ARRAY 8 RES 82 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES FLAMEPROOF 1/2W 200 OHM 5% datasheet.pdf
SYSTEM ON MODULE LV OMAP3503 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 19POS datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf