Vishay/Vitramon VJ0603D241KXXAT
VJ0603D241KXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D241KXXAT
Brief Description
CAP CER 240PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D241KXXAT.pdf
Availability of VJ0603D241KXXAT
QUANTITY
VJ0603D241KXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D241KXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D241KXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance240pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D241KXXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D241KXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D241KXXAT Details Description
Related parts for VJ0603D241KXXAT
IC COMP OPENDRN 1.6V DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
RES TEMP SENS 100 OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU W/WD SOT23-6 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
INSERT FGG.3B.320. FOR 20LV datasheet.pdf
SOLID WALL DUCT 1.5X1.5 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf