Vishay/Vitramon VJ0603D270FLAAJ
VJ0603D270FLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270FLAAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270FLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D270FLAAJ
QUANTITY
VJ0603D270FLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270FLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270FLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270FLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270FLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270FLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D270FLAAJ
IC RF TXRX MULTIBAND 48-LQFP datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR SSOP56 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf