Vishay/Vitramon VJ0603D270FXCAP
VJ0603D270FXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270FXCAP
Brief Description
CAP CER 27PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270FXCAP.pdf
Availability of VJ0603D270FXCAP
QUANTITY
VJ0603D270FXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270FXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270FXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270FXCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270FXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270FXCAP Details Description
Related parts for VJ0603D270FXCAP
RECT BRIDGE GPP 1000V 6A GBJ datasheet.pdf
IC DUAL MONO MULTIVIBRATR 16SO datasheet.pdf
IC VOLT DETECT/REG 5.0V SOT89-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 710KHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
2POS PLUG PNL MNT 8AWG SEALED datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 14POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT PIN datasheet.pdf