Vishay/Vitramon VJ0603D270JLXAC
VJ0603D270JLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270JLXAC
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270JLXAC.pdf
Availability of VJ0603D270JLXAC
QUANTITY
VJ0603D270JLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270JLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270JLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270JLXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270JLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270JLXAC Details Description
Related parts for VJ0603D270JLXAC
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 3W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
RES 225 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf