Vishay/Vitramon VJ0603D270JXXAC
VJ0603D270JXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270JXXAC
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270JXXAC.pdf
Availability of VJ0603D270JXXAC
QUANTITY
VJ0603D270JXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270JXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270JXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270JXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270JXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270JXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D270JXXAC
TERM PC TEST POINT LOOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf