Vishay/Vitramon VJ0603D270KXPAC
VJ0603D270KXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270KXPAC
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270KXPAC.pdf
Availability of VJ0603D270KXPAC
QUANTITY
VJ0603D270KXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270KXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270KXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270KXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270KXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270KXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D270KXPAC
TRANS PREBIAS PNP 150MW SOT523 datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
NON PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
RES 15.0K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 22MH 0.35A datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 10NS 256FPBGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 9C P /11 10CR 18" NI datasheet.pdf