Vishay/Vitramon VJ0603D270MLAAP
VJ0603D270MLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270MLAAP
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270MLAAP.pdf
Availability of VJ0603D270MLAAP
QUANTITY
VJ0603D270MLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270MLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270MLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270MLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270MLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270MLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D270MLAAP
CONN HEADER 10PS R/A SHORT LATCH datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 452 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 170MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 45.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS STR .100" GOLD datasheet.pdf