Vishay/Vitramon VJ0603D270MLAAP
VJ0603D270MLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270MLAAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270MLAAP.pdf
Availability of VJ0603D270MLAAP
QUANTITY
VJ0603D270MLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270MLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270MLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270MLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270MLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270MLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D270MLAAP
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 1MM 7POS datasheet.pdf
MIC MEMS DIGITAL PDM OMNI -26DB datasheet.pdf
IC FPGA 111 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
1.25MM M/F 34POS 28AWG 300MM datasheet.pdf