Vishay/Vitramon VJ0603D270MLBAP
VJ0603D270MLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270MLBAP
Brief Description
CAP CER 27PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270MLBAP.pdf
Availability of VJ0603D270MLBAP
QUANTITY
VJ0603D270MLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270MLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270MLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270MLBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270MLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270MLBAP Details Description
Related parts for VJ0603D270MLBAP
RES 2.7 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BST 3.3V 0.4A SYNC SC70-6 datasheet.pdf
IC AUDIO DRIVER PWM 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.022UF 10V X5R 0504 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
KIT DEV XBEE PRO 900HP DOMESTIC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf