Vishay/Vitramon VJ0603D270MLPAJ
VJ0603D270MLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270MLPAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270MLPAJ.pdf
Availability of VJ0603D270MLPAJ
QUANTITY
VJ0603D270MLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270MLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270MLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270MLPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270MLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270MLPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D270MLPAJ
FIXED IND 56UH 430MA 1.23 OHM TH datasheet.pdf
CABLE/BUFFER HOLDER ASSY LC datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
JFET N-CH 30V 360MW TO-18 datasheet.pdf