Vishay/Vitramon VJ0603D271FXXAR
VJ0603D271FXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D271FXXAR
Brief Description
CAP CER 270PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D271FXXAR.pdf
Availability of VJ0603D271FXXAR
QUANTITY
VJ0603D271FXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D271FXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D271FXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D271FXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D271FXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D271FXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D271FXXAR
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 26AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
IE-MINIMC MODULE, TP-TX/FX-SM131 datasheet.pdf
RES 7.73K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf