Vishay/Vitramon VJ0603D271GXXAJ
VJ0603D271GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D271GXXAJ
Brief Description
CAP CER 270PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D271GXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D271GXXAJ
QUANTITY
VJ0603D271GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D271GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D271GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D271GXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D271GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D271GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D271GXXAJ
CONN HEADER 44POS .100 DL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 300MA SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 INTELLIGENT 28SSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.81 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 450VDC RAD datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT RA datasheet.pdf