Winbond Electronics Corp. W25Q128FVFIQ
W25Q128FVFIQ picture photo
Mfg. Part Number
W25Q128FVFIQ
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
SPIFLASH 128M-BIT 4KB UNIFORM SE
Datasheet Download
W25Q128FVFIQ.pdf
Availability of W25Q128FVFIQ
QUANTITY
W25Q128FVFIQ Order Process
Ship out your order
Specifications of W25Q128FVFIQ
Internal Part NumberEIS-W25Q128FVFIQ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package44
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesSpiFlash®
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size128M (16M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W25Q128FVFIQ
Related LinksW25Q12, W25Q128FVFIQ Datasheet, Winbond Electronics Corp. Distributor
W25Q128FVFIQ Details Description
Related parts for W25Q128FVFIQ
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS SKT datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-15VOUT 1W datasheet.pdf
CABLE TIE RADIAL SEAL HEAVY datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 6A AXIAL datasheet.pdf