Vishay/Vitramon VJ0603D271GXXAT
VJ0603D271GXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D271GXXAT
Brief Description
CAP CER 270PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D271GXXAT.pdf
Availability of VJ0603D271GXXAT
QUANTITY
VJ0603D271GXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D271GXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D271GXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D271GXXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D271GXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D271GXXAT Details Description
Related parts for VJ0603D271GXXAT
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER LOW-PRO 50POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
SGE1510-2-0740A-200C datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf