Murata Electronics North America GRM033R71C471KD01D
GRM033R71C471KD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033R71C471KD01D
Brief Description
CAP CER 470PF 16V X7R 0201
Datasheet Download
GRM033R71C471KD01D.pdf
Availability of GRM033R71C471KD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM033R71C471KD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033R71C471KD01D
Internal Part NumberEIS-GRM033R71C471KD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033R71C471KD01D
Related LinksGRM033R71, GRM033R71C471KD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033R71C471KD01D Details Description
Related parts for GRM033R71C471KD01D
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CABLE JACK-JACK OSMT R/A 100MM datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 1-OF-2 6-XSON datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CONN SCKT 39POS 2.5MM WATERPROOF datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf