Vishay/Vitramon VJ0603D271JXAAR
VJ0603D271JXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D271JXAAR
Brief Description
CAP CER 270PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D271JXAAR.pdf
Availability of VJ0603D271JXAAR
QUANTITY
VJ0603D271JXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D271JXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D271JXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D271JXAAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D271JXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D271JXAAR Details Description
Related parts for VJ0603D271JXAAR
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 350V SCREW datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 90BGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 600A CHASSIS datasheet.pdf
CONN RECEPT PCB 2POS TIN PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
ADC 8BIT 1MSPS SOT23-6 datasheet.pdf
DESOLDERING TIP .80MM datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 14-28V 700MA datasheet.pdf