Vishay/Vitramon VJ0603D271MXAAJ
VJ0603D271MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D271MXAAJ
Brief Description
CAP CER 270PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D271MXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D271MXAAJ
QUANTITY
VJ0603D271MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D271MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D271MXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D271MXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D271MXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D271MXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D271MXAAJ
IC REG LDO 2.5V 1A TO220AB datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 100MA SMINI3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS STR .100 datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 0.49" BLCK/WHT datasheet.pdf