Vishay/Vitramon VJ0603D271MXAAT
VJ0603D271MXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D271MXAAT
Brief Description
CAP CER 270PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D271MXAAT.pdf
Availability of VJ0603D271MXAAT
QUANTITY
VJ0603D271MXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D271MXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D271MXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D271MXAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D271MXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D271MXAAT Details Description
Related parts for VJ0603D271MXAAT
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 16DIP datasheet.pdf
OSC XO 109.64MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 25V X8R 0603 datasheet.pdf
RES 1.69 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CML LOW 7PPM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 2W 5V 400MA OUT datasheet.pdf