Vishay/Vitramon VJ0603D2R0DLAAC
VJ0603D2R0DLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R0DLAAC
Brief Description
CAP CER 2PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R0DLAAC.pdf
Availability of VJ0603D2R0DLAAC
QUANTITY
VJ0603D2R0DLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R0DLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R0DLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R0DLAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R0DLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R0DLAAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R0DLAAC
CONN EDGECARD 18POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 505 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1W DO213AB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
TRANS PNP SOT23 datasheet.pdf
CAP 6.3VDC 220UF 25 MOHM datasheet.pdf