Vishay/Vitramon VJ0603D2R0DXPAC
VJ0603D2R0DXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R0DXPAC
Brief Description
CAP CER 2PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R0DXPAC.pdf
Availability of VJ0603D2R0DXPAC
QUANTITY
VJ0603D2R0DXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R0DXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R0DXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R0DXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R0DXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R0DXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R0DXPAC
KNOB FOR 12.5W RHEOSTAT datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 250KSPS 28-QSOP datasheet.pdf
CAP CER 4.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 500MA SOD123 datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf