Vishay/Vitramon VJ0603D2R1BXXAJ
VJ0603D2R1BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R1BXXAJ
Brief Description
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R1BXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D2R1BXXAJ
QUANTITY
VJ0603D2R1BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R1BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R1BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R1BXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R1BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R1BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D2R1BXXAJ
CONN HEADER .100 DUAL R/A 36POS datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYS 12BIT 20-DIP datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN, SOCKET datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% 2910 datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 40POS VERT GOLD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf