Vishay/Vitramon VJ0603D2R1CXCAP
VJ0603D2R1CXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R1CXCAP
Brief Description
CAP CER 2.1PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R1CXCAP.pdf
Availability of VJ0603D2R1CXCAP
QUANTITY
VJ0603D2R1CXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R1CXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R1CXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R1CXCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R1CXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R1CXCAP Details Description
Related parts for VJ0603D2R1CXCAP
TOOL HAND CRIMP 14-22AWG datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CABLE 8COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
VARISTOR 216V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 126K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
114FX6-ST ETHERNET SWITCH datasheet.pdf
CONN PCI STRADDLE 98POS datasheet.pdf
5000UF 25V 28.575X66.675 85C AXI datasheet.pdf