Vishay/Vitramon VJ0603D2R2CXAAC
VJ0603D2R2CXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R2CXAAC
Brief Description
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R2CXAAC.pdf
Availability of VJ0603D2R2CXAAC
QUANTITY
VJ0603D2R2CXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R2CXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R2CXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R2CXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R2CXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R2CXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R2CXAAC
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T3 4.7" datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 10-MSOP datasheet.pdf
KIT DEV ADS FOR MC9328MX21 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
C/A,2.0MM,RISER,XG,AQUA,LC-SC datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 128POS .050 SMD datasheet.pdf