Vishay/Vitramon VJ0603D2R4CXBAP
VJ0603D2R4CXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R4CXBAP
Brief Description
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R4CXBAP.pdf
Availability of VJ0603D2R4CXBAP
QUANTITY
VJ0603D2R4CXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R4CXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R4CXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R4CXBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R4CXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R4CXBAP Details Description
Related parts for VJ0603D2R4CXBAP
CAP 470MF -20% +80% 5V T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf