Vishay/Vitramon VJ0603D2R4DXCAC
VJ0603D2R4DXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R4DXCAC
Brief Description
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R4DXCAC.pdf
Availability of VJ0603D2R4DXCAC
QUANTITY
VJ0603D2R4DXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R4DXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R4DXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R4DXCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R4DXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R4DXCAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R4DXCAC
FUSE BOARD MNT 63MA 125VAC 63VDC datasheet.pdf
RES SMD 6.19 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 250A DISC 5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 0.85V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 10% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 5W T18 datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf