Vishay/Vitramon VJ0603D2R7BLCAP
VJ0603D2R7BLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R7BLCAP
Brief Description
CAP CER 2.7PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R7BLCAP.pdf
Availability of VJ0603D2R7BLCAP
QUANTITY
VJ0603D2R7BLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R7BLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R7BLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R7BLCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R7BLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R7BLCAP Details Description
Related parts for VJ0603D2R7BLCAP
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
MODULE DIODE 125A 240VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf
AC FILTER T/H COMMON MODE SU 9V datasheet.pdf
ASSY RECT 90A 150V SFAST REC datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf