Vishay/Vitramon VJ0603D2R7CXAAJ
VJ0603D2R7CXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R7CXAAJ
Brief Description
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R7CXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D2R7CXAAJ
QUANTITY
VJ0603D2R7CXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R7CXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R7CXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R7CXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R7CXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R7CXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D2R7CXAAJ
TERMINAL BLOCK 5.08MM 6POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 53.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 100K OHM 6SIP datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 0.15W 1206 datasheet.pdf
EEX 4-2 SLIDE VLV - DBL P NE PIL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ18 27 OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf