Vishay/Vitramon VJ0603D2R7DXBAC
VJ0603D2R7DXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R7DXBAC
Brief Description
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R7DXBAC.pdf
Availability of VJ0603D2R7DXBAC
QUANTITY
VJ0603D2R7DXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R7DXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R7DXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R7DXBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R7DXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R7DXBAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R7DXBAC
MOSFET P-CH 20V 10A SSOT-8 datasheet.pdf
IC CABLE TERM MULTIPROTCL 24SSOP datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 10KOHM SC70-6 datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL28214 datasheet.pdf
CONN FORK BLOCK INSUL #8 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
LMZF 5/12/135 3.5OR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO-215AA datasheet.pdf
ATTENUATOR 20 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf