Vishay/Vitramon VJ0603D300JLXAJ
VJ0603D300JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D300JLXAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D300JLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D300JLXAJ
QUANTITY
VJ0603D300JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D300JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D300JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D300JLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D300JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D300JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D300JLXAJ
RECT BRIDGE GPP 100V 15A GBPC datasheet.pdf
IC 12-BIT 40KHZ SMPL A/D 28-DIP datasheet.pdf