Vishay/Vitramon VJ0603D300JXXAC
VJ0603D300JXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D300JXXAC
Brief Description
CAP CER 30PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D300JXXAC.pdf
Availability of VJ0603D300JXXAC
QUANTITY
VJ0603D300JXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D300JXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D300JXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D300JXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D300JXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D300JXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D300JXXAC
CONN FERRULE UNINSUL 16AWG datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
TRI LEVEL PRISM RGB KIT 593 datasheet.pdf
RES 65.7 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RECEPT 125POS TYPE AB R/A datasheet.pdf