Vishay/Vitramon VJ0603D300KLXAJ
VJ0603D300KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D300KLXAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D300KLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D300KLXAJ
QUANTITY
VJ0603D300KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D300KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D300KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D300KLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D300KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D300KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D300KLXAJ
THYRISTOR 140V 250A DO-214 SMD datasheet.pdf
TRANSF ADSL 100:25 OHM 75UH datasheet.pdf
DIODE RF DUAL 100V 140MA SOT-23 datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
RES 59 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
H48-6G POWER MOD 0.3MM W/ADH datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZA10 PG21 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf