Vishay/Vitramon VJ0603D300KXBAP
VJ0603D300KXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D300KXBAP
Brief Description
CAP CER 30PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D300KXBAP.pdf
Availability of VJ0603D300KXBAP
QUANTITY
VJ0603D300KXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D300KXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D300KXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D300KXBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D300KXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D300KXBAP Details Description
Related parts for VJ0603D300KXBAP
DIODE SCHOTTKY 100V 5.5A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BCK 1.8V 3A SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 0.3A TO126-3 datasheet.pdf
LED MOONSTONE WM WHT 3300K TO252 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 500MA 48V datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf