Vishay/Vitramon VJ0603D300KXBAP
VJ0603D300KXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D300KXBAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 30PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D300KXBAP.pdf
Availability of VJ0603D300KXBAP
QUANTITY
VJ0603D300KXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D300KXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D300KXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D300KXBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D300KXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D300KXBAP Details Description
Related parts for VJ0603D300KXBAP
CONN CIR MALE 7POS CBL MNT datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 187 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 295 I/O 484BGA datasheet.pdf
ROCKER OPERATOR FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
MOD IPM 6-PAC L1 50A 600V datasheet.pdf
FIXED IND 3.05UH 9.7A 7.3 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IGBT 650V 60A 238W TO-3PN datasheet.pdf