Vishay/Vitramon VJ0603D301KLAAR
VJ0603D301KLAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D301KLAAR
Brief Description
CAP CER 300PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D301KLAAR.pdf
Availability of VJ0603D301KLAAR
QUANTITY
VJ0603D301KLAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D301KLAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D301KLAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D301KLAAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D301KLAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D301KLAAR Details Description
Related parts for VJ0603D301KLAAR
PIN RECEPT .025-.037DIA 30/STRIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC VOLUME CTRL STER DGTL 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 523 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 120POS DR LOW datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.23M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf