Vishay/Vitramon VJ0603D330FLPAC
VJ0603D330FLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330FLPAC
Brief Description
CAP CER 33PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330FLPAC.pdf
Availability of VJ0603D330FLPAC
QUANTITY
VJ0603D330FLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330FLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330FLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330FLPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330FLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330FLPAC Details Description
Related parts for VJ0603D330FLPAC
SD S 3-6 5/PH1/2 RED-L 1=6PC datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12.5MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 25POS TIN WW R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 5V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 64POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 14 7/8-20 datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf