Vishay/Vitramon VJ0603D330GLPAC
VJ0603D330GLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330GLPAC
Brief Description
CAP CER 33PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330GLPAC.pdf
Availability of VJ0603D330GLPAC
QUANTITY
VJ0603D330GLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330GLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330GLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330GLPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330GLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330GLPAC Details Description
Related parts for VJ0603D330GLPAC
IC TRANSCEIVER 3ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
HEADER 50POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.3W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 330PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
RES 475 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf