Vishay/Vitramon VJ0603D330GXAAC
VJ0603D330GXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330GXAAC
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330GXAAC.pdf
Availability of VJ0603D330GXAAC
QUANTITY
VJ0603D330GXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330GXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330GXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330GXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330GXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330GXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D330GXAAC
FUSE GLASS 3A 250VAC 2AG datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 240V 50A AC OUT datasheet.pdf
IGBT 600V 29A 80W TO220 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 2.6PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 62 I/O 100TQFP datasheet.pdf
RES 442 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
2:1 RATIO HS DISPENSER BOX datasheet.pdf
MICRO 51C S 24" YEL JACKS NI datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf